Directors / निदेशक

21. Prof. Madhav Govind 
04.05.2018 - Present
20. Prof. Satish Chandra Garkoti 
20.03.2018 - 03.05.2018
19. Prof. Atul Kumar Johri 
01.05.2016 - 19.03.2018
18. Prof. R. Madhubala 
01.05.2014 - 30.04.2016

 
17. Prof. R. N. Menon 
17.12.2012 - 30.04.2014
16. Prof. Rakesh Bhatnagar 
24.10.2011 - 30.11.2012
15. Prof. Velerian Rodrigues 
18.08.2011 - 21.10.2011
14. Prof. Rupamanjari Ghosh 
18.08.2009 - 17.08.2011

 
13. Prof. Kunal Chakrabarti 
18.08.2007 - 17.08.2009
12. Prof. Kunal Chakrabarti 
18.08-2005 - 17.08.2007
11. Prof. P.M Kulkarni 
30.04.2004 - 17.08.2005
10. Prof. Aditya Mukherjee 
30.04.2002 - 29.04.2004

 
9. Prof. Aditya Mukherjee 
15.03.2000 - 29.04.2002
8. Prof. Kunal Chakrabarti 
15.03.1999 - 14.03.2000
7. Prof. Aditya Mukherjee 
30.04.1997 - 14.03.1999
6. Prof. Dipankar Gupta 
01.08.1996 - 29.04.1997

 
5. Prof. K.L Sharma 
01.02.1993 - 31.07.1996
4. Prof. Kuldeep Mathur 
22.07.1991 - 31.01.1993
3. Prof. P.A.N Murthy 
08.01.1991 - 21.07.1991
2. Prof. Kuldeep Mathur 
09.10.1989 - 07.01.1991

 
1. Prof. A. Kundu 
20.01.1989 - 08.10.1989